Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury" Toruń 2011 | International Festival of Wildlife Photography "The Art of Nature" Torun 2011

„Światło i Przyroda” – Michał Budzyński

Miejsce ekspozycji – Biblioteka Uniwersytecka

Wernisaż – 9 grudnia, godzina 13.00

Wystawa czynna do 31 grudnia 2011

Wystawa Światło i Przyroda, będąca wyrazem pasji i zainteresowań autora, gościła dotychczas w Galerii Bielskiej BWA, Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego, Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Galerii B&B w Bielsku-Białej i Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest przeglądem dorobku artystycznego Michała Budzyńskiego z kilku ostatnich lat, w jej skład wchodzi 30 prac, w twórczy sposób przedstawiających piękno i niezwykłość polskiej przyrody oraz zwracających uwagę na jej wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

„Właściwie nie istnieje żadne konkretne wydarzenie, które zapoczątkowało moją pasję. Największą zaletą fotografii jest możliwość kreowania własnej, nietypowej wizji danego tematu poprzez zapis z pozoru nieciekawej rzeczywistości. Służy też za środek przekazu i pozwala na tworzenie świata na swój sposób. Dzięki niej jesteśmy również w stanie zamrozić czas i uchwycić daną scenę tak, że pozostanie ona niezmieniona przez wieki. Wizja artysty może silnie oddziaływać na otoczenie oraz uwypuklić to, czego „zwykli” ludzie nie dostrzegają w przepełnionym pośpiechem i stresem życiu.”

Więcej informacji o autorze znajduje się na stronie internetowej: www.michalbudzynski.com

Skocz do góry

Napisz swój komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.  • Festiwal został sfinansowany przez Gminę Miasta Toruń.

  • Zdjęcia Gości Festiwalu