Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury" Toruń 2011 | International Festival of Wildlife Photography "The Art of Nature" Torun 2011

Łukasz Łukasik

Swoją przygodę z fotografią przyrodniczą rozpoczął po przeczytaniu w miesięczniku „Łowiec Polski” (nr 1-5/91) cyklu p. t. „Z kamerą i strzelbą”  autorstwa wybitnego fotografa przyrody Leszka Krzystofa Sawickiego. W cyklu tym autor zachęcał do podjęcia prób w fotografii przyrodniczej.
Inspiracja okazała się wielką pasję, która trwa już nieprzerwanie 20 lat. Pierwsze prace  Łukasz Łukasik opublikował w „Łowcu Polskim” i „Przyrodzie Polskiej”.
Tematyka przyrodnicza w  fotografii wiąże się z zainteresowaniem autora ochroną środowiska naturalnego i lasem,  gdyż z wykształcenia jest leśnikiem i technologiem ochrony środowiska.
Podczas wielu lat kontaktów z czasopismami rozpoczęła się przygoda dziennikarska – zaczął współpracę z takimi magazynami jak: „Parki Narodowe”, „Poznajmy Las”, „Echa Leśne”. Od kilku lat jest stałym korespondentem terenowym dwutygodnika „Las Polski”, a od roku redaktorem kwartalnika „FotoNatura”.
Za swoje największe osiągnięcie w dziedzinie fotografii przyrodniczej uważa zdobycie Nagrody im. Adama Loreta w konkursie organizowanym przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych.
Swoje zdjęcia publikuje również w albumach, książkach, przewodnikach i kalendarzach. W swoim dorobku ma kilka wystaw autorskich oraz uczestniczył w wielu wystawach  zbiorowych.
Od 1995 roku jest członkiem założonego przez Leszka Krzysztofa Sawickiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Od czerwca 2010 r. pełni funkcję prezesa Zarządu Głównego ZPFP.

http://www.lukaszlukasik.pl/

Skocz do góry

Napisz swój komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.  • Festiwal został sfinansowany przez Gminę Miasta Toruń.

  • Zdjęcia Gości Festiwalu