Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Sztuka Natury" Toruń 2011 | International Festival of Wildlife Photography "The Art of Nature" Torun 2011

Wystawa „Las w obiektywie kujawsko-pomorskich leśników” na Festiwalu

Miejsce ekspozycji – Galeria Ogrody Zoobotanicznego

Wernisaż – 8 grudnia 2011, godzina 13.00

Wystawa czynna do 31 grudnia 2011

Konkurs fotograficzny dla leśników z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu organizowany jest przez dyrektora RDLP w Toruniu od 14 lat, niemal co roku. Mogą w nim startować pracownicy biura i nadleśnictw toruńskiej dyrekcji, a także pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Tucholi.

W jury konkursu zasiadają plastycy, członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz uznani fotografujący leśnicy. Nagrodzone zdjęcia wykorzystywane są w publikacjach i na stronie internetowej RDLP w Toruniu.

Na przestrzeni lat zmieniała się nie tylko jakość techniczna samych zdjęć. Coraz lepszy sprzęt, nowe twarze wśród startujących i coraz większe ich zaangażowanie wciąż windują poziom z roku na rok i pokazują nowe, indywidualne sposoby patrzenia przez wizjer aparatu fotograficznego.

 

W zależności od regulaminu danej edycji konkursu, tematyka zdjęć pokrywa różne obszary związane z lasem, choć zwykle dominują zdjęcia krajobrazu leśnego oraz fauny i flory zamieszkującej lasy Kujaw i Pomorza. Pomimo tego, że dla wielu startujących las jest nie tylko pasją, ale i miejscem pracy, wciąż mało jest fotografii o walorach artystycznych, obrazujących ludzi w lasach, w tym pracę w lesie. Ale może tak już jest, że szewc bez butów chodzi…

W bieżącym roku – ogłoszonym przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów – obok tematu „Rok w lasach kujawsko-pomorskich”, uczestnicy konkursu mierzyli się w kategorii „Lasy dla ludzi”. Pod takim też hasłem obchodzony jest ten rok na całym świecie.

Skocz do góry

Napisz swój komentarz

Musisz się zalogować aby móc komentować.  • Festiwal został sfinansowany przez Gminę Miasta Toruń.

  • Zdjęcia Gości Festiwalu